Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Artykuły > Wędki St.Croix. Legend Tournament
2014-10-21

Wędki St.Croix. Legend Tournament

Seria Legend Tournament®, wprowadzona przez St. Croix do oferty kilka lat temu, charakteryzuje się szerokim wyborem wielu różnorodnych modeli wędek o specyficznej akcji. Dzięki temu każdy wędkarz będzie mógł wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb i warunków połowu. Początkowo seria Legend Tournament była przeznaczona dla amerykańskich zawodników startujących w zawodach TrophyBass. Brali oni udział przy konstrukcji wielu flagowych modeli z tej serii, a dzięki swemu doświadczeniu pomogli zbudować jedne z najlepszych wędek na świecie. W USA stosuje się wiele technik wędkarskich, które w Polsce są mało popularne, a często dla nich właśnie wymyślono te wędki. W polskich warunkach ogromna większość z tych wędzisk została zaadoptowana do miejscowych metod połowu sandaczy, szczupaków, sumów, okoni, kleni czy boleni.

Technologia Legend Tournament
Wędki zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii IPC® oraz ART™. Zbudowane są z wysokomodułowego grafitu SC4 oraz ulepszonej formuły żywicy, co nadało im niespotykanej mocy i wytrzymałości. Wyposażone zostały w przelotki Fuji® z serii K, z ringiem Alconite®. Wykorzystuje podwójny uchwyt na kołowrotek Fuji® SK2, zapewniający lekkość i finezyjność. Dwuczęściowy uchwyt wykonany z najwyższej jakości korka. Pokryte podwójną warstwą FlexCoat dla optymalnego wykończenia.
Wędki posiadają dożywotnią gwarancję. Wszystkie model z serii Legend Tournament zostały zaprojektowane i wykonane ręcznie w USA.


st.croix Legend tournament

Wędki castingowe – Legend Tournament®Bass casting rods

TBC68MF – JERKBAIT. Jeden z najbardziej uniwersalnych modeli castingowych w serii Legend Tournament®Bass. Przypomina model TBC71MF, jest jednak nieco krótszy i przez to sztywniejszy. Dzięki temu, oprócz lekkich i średnich jerków, można ją wykorzystywać do klasycznej metody opadu (kogut, cykada, guma).
TBC68MXF - TOP WATER & SHAKE FLICK. Najpopularniejszy w Polsce kij castingowy w całej rodzinieLegend Tournament®. Przez polskich wędkarzy stosowany do połowu sandaczy z wykorzystaniem kogutów, cykad i gum. Przez producenta zaprojektowany do łowienia powierzchniowego. Wędka posiada dużą zbieżność, finezyjną szczytówkęi mocny dolnik.
TBC68MHF - JIG-N-WORM. Mocniejsza wersja modelu TBC68MF.Doskonale nadaje się do jerków. Silna budowa pozwala na wyciągnięcie ryby z najgorszej kryjówki.
TBC610MLXF - DROP SHOT & FINESSE. Druga co do popularności wędka w tej grupie. Specyficzny kij do łowienia sandaczy na lekko, z wykorzystaniem przynęt do wagi 18 g. Dzięki finezyjnej szczytówce możemy nadawać przynętom ciekawą pracę. Bardzo często wykorzystywana do łowienia okoni w zbiornikach zaporowych.
TBC69MHMF - SNIPER SPINNERBAIT. Średnio mocny i średnio szybkikij, idealny do precyzyjnego zarzucania na krótkich dystansach. Specyficzny model, dynamiczny, ale pracujący nie szczytem a środkiem, zaprojektowany do łowienia obrotówkami i wahadłówkami i woblerami.
TBC610MXF - SHAKY HEAD. Model ShakyHead® zaprojektowany został wspólnie z jednym z założycieli St. Croix, Williamem Davisem z Davis Bait Company, co daje gwarancję jej wyjątkowo starannego wykonania.
Dla wielu wędkarzy złudne mogą być parametry mocy i ciężaru przynęty. Nie jest to wędka delikatna, jest to bardzo mocny kij, być może mocniejszy nawet od TBC68MXF. Model wyposażony w bardzo finezyjną szczytówkę i w dolniko wyjątkowej mocy. Według założeń producenta, kij stworzony do łowienia dużymi,ale lekkimi przynętami, np. dużym 10-12 cm ripperem bez obciążenia lub na wyjątkowo lekkiej główce. Konstrukcja wędki pozwala na nadawanie przynęcie akcji konającej ryby.
TBC71MF – PLASTICS. Model podobny doTBC68MF. To wędka celowo przygotowana pod klasyczne łowienie gumami, lekkimi jigami czy małymi obrotówkami.
TBC70MHMF - SWEEPER SPINNERBAIT. Kij przypomina modelTBC69MHMF, jest jednak nieco dłuższy i cieplejszy.Sprzęt ten idealnie nadaje się do łowienia na obrotówki na otwartej wodzie.
TBC71MHF - JIGS/BAITS. Bardzo uniwersalny kij, świetnie nadający się do średnich i cięższychjerków oraz dużych gum. Idealny pod szczupaki i sandacze. Obsługuje przynęty nawet do 50g.
TBC71MHXF - SWIM JIG FINESSE. Model szybszy niż TBC71MHF, przez co bardziej nadaje się do metody jigowej.Unikalna konstrukcja wędki łączy w sobie bardzo mocny dolnik z lekką, finezyjną szczytówką.
TBC72MM - SMALL CRANKER. Ta wędka, przez swoją umiarkowaną akcję, jest niezastąpiona przy małych i płytko pracujących woblerach. Model bardzo specyficzny, do leniwego łowienia. W Polsce wykorzystywany do szurania gumami po dnie,często także do połowu białych drapieżników.
TBC73MHF - CAROLINA RIG. Model bardzo podobny do TBC71MHF. Ze względu na większą długość, często wykorzystywany do łowienia w rzece z łódki na ciężkie gumy i woblery. Odpowiedniatakże do lekkiego i średniego trollingu.
TBC73XHF - BIG JIG. Specjalistyczna wędka do metody jerkowej, zdecydowanie dłuższy niż te, które w Polsce proponuje się jako klasyczne modele do metody castingowej. Amerykańscy wędkarze do ciężkiego jerkowania stosują zwykle wędki dłuższe niż 2,2 m, argumentując to zdecydowanie większą skutecznością zacięcia np. dużego szczupaka. Z powodzeniem można do niej założyć jerki ważące 85 g.
TBC74HF - SLOP-N-FROG & SWIM JIG. Bardzo ciekawa konstrukcja, przeznaczona na klasyczne i gumowe jerki. Model nieznacznie delikatniejszy od TBC73XHF, często wykorzystywany jako kij trollingowy. W USA używany do łowienia dużych szczupaków i muskie w zaroślach, wyciągając je na siłę.
TBC76MHMF - PITCHIN’ & LITE FLIPPIN. Specyficzny kij pod określone warunki łowienia. Długi, mocny i szybki, ale ciepły w środku. Przez Amerykanów wykorzystywany do łowienia w trudnych warunkach, np. w miejscach, gdzie wykonanie rzutu jest utrudnione. W naszych warunkach sprawdza się jako bardzo uniwersalny kij do łowienia woblerami, jerkami, gumami, np. sandaczy czy szczupaków.
TBC78MHM - BIG CRANKER. Zważywszy na to, że klienci częściej wybierają wędki, które obsłużą duże przynęty, ta propozycja jest strzałem w dziesiątkę. Wędka sprawdzi się w szerokiej gamie woblerów: od średnio dużych do bardzo dużych, prowadzonych na różnych głębokościach. Typowa wędka trollingowa o ugięciu środkowym.


Wędki St.Croix. Legend Tournament

Wędki spinningowe - Legend Tournament®Bass spinningrods

TBS68MLF - SPLIT SHOT. Lekki, uniwersalny kij spinningowy, szczególnie polecany do łowienia lekkimi gumami. Wędka posiada charakterystyczne środkowe ugięcie oraz bardzo dużą dynamikę. Idealna do łowienia dużych okoni i sandaczy za pomocą lekkich przynęt oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest cienka plecionka.
TBS68MXF - WACKY STYLE. Najpopularniejsza w Polsce wędka spinningowaz serii Legend Tournament. Niewiarygodnie finezyjna, z mocnym dolnikiem, idealnie nadaje się do obsługi przynęt od 5 do 20 g. Ideał na sandacza łowionego z klasycznego opadu.Świetna do połowu z wykorzystaniem kogutów, cykad i gum.
TBS610MLXF - DROP SHOT & FINESSE. Lekka, finezyjna wędka, idealna do małych gumek i łowienia metodą drop shot. Okoniowy ideał. Lekka konstrukcja szczytówki powoduje drżenie przynęty, i pozwala nadawać jej ciekawą pracę. Finezyjne prowadzenie przynęty to podstawowe założenie tego modelu. Progresywne ugięcie oraz mocny dolnik pozwoli wyholować nawet sporego sandacza, idealnie nadaje się też na połówokoni w zbiornikach zaporowych.
TBS610MXF - SHAKY HEAD. Model ShakyHead® zaprojektowany został wspólnie z jednym z założycieli St. Croix, Williamem Davisem z Davis Bait Company. Model wyposażony w bardzo finezyjną szczytówkę i w dolnik o wyjątkowej mocy. Świetny do łowienia dużymi,ale lekkimi przynętami.
TBS71MF – PLASTICS. Ten bardzo popularny model zapewnia doskonałą wszechstronność, nadając się idealnie do połowu gumami, lekkimi jigami czy małymi obrotówkami.
TBS71MHF - POWER SPIN. Najmocniejszy model spinningowy w serii Legend Tournament, zalecany do wszystkich technik i przynęt, które wymagają dużej siły wędki.Bardzo uniwersalny, świetnie nadaje się do średnich i ciężkich jerków oraz dużych gum. Idealny pod szczupaki i sandacze.

 


Wędki St.Croix. Legend Tournament

Wędki spinningowe - St.Croix Legend Tournament Walleye spinning rods.

Wędki z grupy Walleye przeznaczone są do łowienia sandaczy na różne metody i techniki. W USA sandacza łowi się zdecydowanie cieplejszymi wędkami niż w Polsce, przez co w tej grupie wędek nawet modele XF są wędziskami bardzo spolegliwymi. Producenci i wędkarze argumentują ten wybór zdecydowanie większą skutecznością holi sandaczy, niż na klasycznych bassowych XF-ach.

LTWS66MLF. Bardzo uniwersalna wędka spinningowa, idealnie nadająca się do klasycznych metod połowu z wykorzystaniem gumek, lekkich kogutów czy cykad. W Polsceniezwykle często wykorzystywana do łowienia sandaczy na lekko i okoni. Przez wieluuważanajest za ideał wędki okoniowej na zbiorniki zaporowe. Dostępna też w wersji 2-częściowej (LTWS66MLF2).
LTWS68MXF. Model przypominający TBS68MXF. Różnią się one od siebie nieco dynamiką i charakterem ugięcia. LTWS jest wyraźnie cieplejszy,i nieco szybciej wchodzi w paraboliczne ugięcie.
LTWS70LF. Najpopularniejsza wędkaokoniowawśród modeli ze średniej półki cenowej. Charakteryzuje się dużą dynamiką i szybkością, a jednocześnie pełnym środkowym ugięciem. Pozwala na prowadzenie przynęt od 3 do 12 g.
LTWS70MLF. Mocniejsza wersja modelu LTWS70LF, doskonała na okonie i sandacze łowione na lekkie i średnie przynęty gumowe. Model dostępny też w wersji 2-częściowej(LTWS70MLF2), nadającej się także do pstrągów potokowych, kleni i jazi.
LTWS76MLXF. Bardzo charakterystyczna konstrukcja, oparta o stosunkowo mocny dolnik i finezyjną szczytówkę, często wykorzystywana do metody lekkiego opadu. Ten sam model w wersji 2-częściowej (LTWS76MLXF2), jest kijem bardzo uniwersalnym, nadającym się do połowu z wykorzystaniem przeróżnych przynęt do wagi 15 g.
LTWS80MLF2. Kij zupełnie inny niż pozostałe w grupie Walleye. WPolsce zaadoptowany do łowienia kleni, jazi, boleni, pstrągów za pomocą woblerów, obrotówek i jigów. Charakteryzuje się stosunkowo dużą szybkością, przy jednoczesnej pół-parabolicznej akcji.

Zobacz najnowsze modele St.Croix Legnd Tournament


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:


Zgłoś nadużycie

Udostępnij ten artykuł:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Oceń artykuł
koronka1koronka2koronka3koronka4koronka5

polecane dla Ciebie

Artykuły

jak łowić szczupaki
jak łowić szczupaki
6 lat wyjazdów do Szwecji cz.1 Rok trzeci Rok trzeci zdarzył się dopiero dwa lata później. Przygotowałem się do niego o wiele dokładniej, i ze znacznie większym entuzjazmem. Obejrzałem wszystkie dostępne zdjęcia, mapy, ...
góry norwegia
góry norwegia
Wyprawa planowana była długo. Najpierw celem były arktyczne palie, potem potokowce na południu, aż w końcu wróciliśmy w środkową Norwegię. Godziny spędzone przed monitorem komputera wpłynęły na podjęcie decyzji o miejscu na ...
błystki wahadłowe na szczupaka
błystki wahadłowe na szczupaka
Przyznam się Wam, że wahadłówka to dla mnie przynęta, bez której  na żadne wędkarskie wojaże się nie wybieram. Przyczyną tego wcale nie jest fakt, że właśnie na klasycznego Morsa złowiłem pierwszego w życiu szczupaka, ani to, ...
jaka wędka do drop shot
jaka wędka do drop shot
Całkiem niedawno przywędrowała do nas zza oceanu nowa i nieznana większości wędkarzom metoda spinningowa. Wiele osób podchodziło do niej z dystansem i sceptycyzmem. W Internecie i prasie wędkarskiej znajdziemy obecnie masę publikacji ...
SPINNING. ARTYKUŁ 1 PT. CECHY PRZYNĘT- ZMYSŁY RYB.
SPINNING. ARTYKUŁ 1 PT. CECHY PRZYNĘT- ZMYSŁY RYB.
SPINNING. ARTYKUŁ 1 PT. CECHY PRZYNĘT - ZMYSŁY RYB. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Osiem podstawowych cech przynęt sztucznych : 1. Dźwięk, 2. kolor, 3. ...
kleń
kleń
Jak łowić klenie w lecie Wielka i beznadziejnie martwa woda sunęła bez jakiegokolwiek znaku obecności ryb. Cisza i spokój męczyły zarówno mnie, jak i mojego kompana. W pewnym momencie praktycznie przestaliśmy skupiać się ...
sandaczowe jezioro w szwecji storsjon
sandaczowe jezioro w szwecji storsjon
Przyznać się muszę, że nie lubię jeździć na nieznane łowiska. Ci co mnie znają doskonale wiedzą, że mimo wyjazdów tygodniowych, a czasem i dwutygodniowych, ciągle brakuje mi czasu na łowienie. Mało tego, sam proces przygotowania na ...
kraina pstrąga i lipienia
kraina pstrąga i lipienia
Tym razem opowiem Wam o pstrągach, które nie chciały wple się w kanony litereatury dla ichtiologów. Nie znały okresleń związanych z typowymi warunkami w których ten wymagający gatunek może bytować. Opowiem Wam o "bagiennej krainie ...
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.3 s