Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Przynęty Spinningowe Hand Made

Smużaki

Największy wybór smużaków w Polsce!  Woblery smużaki swoją największą skuteczność ujawniają podczas wiosny i lata. Łowienie nimi to prawdopodobnie najbardziej widowiskowe wędkowanie. Ilość brań na smużaki jest zadziwiająco duża. Co kilka rzutów za woblerkiem lub tuż pod nim pojawia się wirek i energiczne uderzenie w przynętę. Najlepiej sprawdzają się na płyciznach, rafkach i zalanych łąkach. Polecam wszystkim łowienie podczas wiosennych przyborów rzeki, kiedy woda zalewa przybrzeżne łąki. Wtedy wraz z dużą wodą na zalane tereny wypływają jazie i klenie. Smużaki handmade na klenia imitują ich naturalny pokarm, czyli maleńkie rybki, żuczki i inne robactwo. Najlepiej łowić mini woblerkami rzucając je na maksymalną odległość i wypuszczając w upatrzone miejsce. Często nawet już podczas wypuszczania woblerka następuje energiczne branie.
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Smużaki na klenie i jazie

W ofercie dostępne są także inne znakomite smużaki, imitujące żywe owady. Są to m.in. Biedronki, Mrówki, Muchy Końskie, Chrząszcze, Robale, Chrabąszcze, Stonki, Żółtobrzeżki, Szerszenie, Larwy, Świetliki. Ciekawym smużakiem jest kijanka. Przypomina kształtem młode żabki i kijanki. Najlepiej prowadzi się ją przy brzegu, na płytkiej wodzie, w środowisku roślinnym, czyli dokładnie tam, gdzie ryba spotyka żywe kijanki oraz żabki. Doskonale nęci i jest bardzo skuteczną przynętą na klenie, jazie, pstrągi i okonie.
Smużaki – przynęty handmade tworzone z pasji. Dlaczego smużaki od Corona Fishing są jednymi z najchętniej kupowanych produktów? Wszystkie woblery są tworzone ręcznie. Oznacza to, że wychodząc spod rąk rzemieślników-pasjonatów, otrzymują wszystkie cechy najlepszych przynęt. Dbałość o nawet najmniejszy detal sprawia, że są one naprawdę skuteczne i trwałe. Imitują żywe organizmy doskonale, dzięki czemu ryba nie jest w stanie zobaczyć różnicy. I pomyśleć, że pierwsze smużaki wykonywane były z orzechów nad wodą. Stały się one inspiracją do tworzenia produktów spełniających zapotrzebowanie na tego typu woblery. Polskie rękodzieło, którego dumnymi reprezentantami są nasze wyjątkowe smużaki, to powód do dumy i okazja do dzielenia się najlepszymi produktami na rynku wędkarskim. Gwarantujemy, że jeśli raz spróbujesz połowów z naszymi woblerami, a także malutkimi smużakami, każdy dzień nad wodą stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Smużaki od Corona Fishing!

Marka Corona Fishing, jako jeden z czołowych producentów sprzętu oraz akcesoriów wędkarskich, oferuje największy wybór smużaków w Polsce! Czym właściwie są smużaki, których nazwa niewiele mówi początkującym wędkarzom? Smużaki to niewielkie woblery, czyli przynęty spinningowe, służące do specyficznej techniki połowów, jaką jest spinning. Używa się do niego wędki, kołowrotka oraz sztucznej przynęty i polega na naprzemiennym zarzucaniu jej oraz ściąganiu za pomocą kołowrotka i wędziska. Ma to na celu odwzorowanie ruchów żywego pokarmu. Z tego względu mówi się, że spinning stosuje się w celu złowienia ryb typowo drapieżnych. Odkąd w branży wędkarskiej pojawiły się maleńkie woblery wiemy już, że możemy łowić spinningowo także inne gatunki ryb, takie jak jazie czy klenie. Tu właśnie z pomocą przychodzą smużaki. Są To bardzo małe, czasem nawet 1 cm woblery. Najczęściej mają pionowo ustawiony ster, aby przynęta płynęła dosłownie tuż pod powierzchnią wody. Stąd nazwa smużaki – pochodzi od słowa smużenie, które oznacza pozostawianie za sobą smug. Smużaki najczęściej imitują owady – świetny kąsek dla mniejszych ryb, niekoniecznie drapieżnych. To właśnie one w sezonie największych połowów pojawiają się w środowiskach wodnych. Chrząszcze, pająki, koniki polne i wiele innych sztucznych owadów w postaci smużaków, mogą dostarczyć nam niesamowitych emocji nad wodą i świetnych połowów!

Smużaki – kiedy możemy ich używać?

Tego rodzaju przynęt możemy używać w zasadzie zawsze, jednak woblery smużaki swoją największą skuteczność ujawniają podczas wiosny i lata. Łowienie nimi to prawdopodobnie najbardziej widowiskowe wędkowanie. Ilość brań na smużaki jest zadziwiająco duża. Co kilka rzutów za woblerkiem lub tuż pod nim pojawia się wirek i energiczne uderzenie w przynętę. Najlepiej sprawdzają się na płyciznach, rafkach i zalanych łąkach. Polecam wszystkim łowienie podczas wiosennych przyborów rzeki, kiedy woda zalewa przybrzeżne łąki. Wtedy wraz z dużą wodą na zalane tereny wypływają wspomniane już jazie i klenie. Smużaki handmade na klenia imitują ich naturalny pokarm, czyli maleńkie rybki, żuczki i inne robactwo. Najlepiej łowić mini woblerkami rzucając je na maksymalną odległość i wypuszczając w upatrzone miejsce. Często nawet już podczas wypuszczania woblerka następuje energiczne branie.

Wyjątkowe smużaki od Corona Fishing – żuki

To dość specyficzny, a jednocześnie jeden z najbardziej skutecznych smużaków. Wypuszczony na rynek w kilku wersjach po to, aby optymalizować połów w zależności od gatunków ryb, rodzaju zbiornika wodnego oraz jego środowiska. Wersja podstawowa ze sterem pionowym, wyłącznie smuży. Natomiast ta wersja, w której ster jest skośny, pozwala wyprowadzić smużaka na około 5-7 cm pod powierzchnię i wówczas jest to najbardziej wartościowy połów, ponieważ na powierzchni wody powstaje smuga. To niezwykle kusi osobniki i pozwala na naprawdę obfite połowy. Smużaki z większym sterem, w wersji zaawansowanej, jesteśmy w stanie wpuścić nawet 30-40 cm pod powierzchnię wody. Możemy więc dopasować przynętę do rodzaju i wielkości osobnika. Dostępne są także smużaki o spłaszczeniach bocznych kształtu. Powoduje to głębsze schodzenie – nawet na około 60 cm, imitujące smużenie lub wygląd maleńkich rybek, w zależności od konkretnego modelu.

Smużaki – kotwica w małych woblerach

Wielu klientów zastanawia się, dlaczego kotwica w smużakach, w porównaniu do innych woblerów, ma dość duży rozmiar, zupełnie niepasujący do małego rozmiaru tej przynęty. Zdarza się nawet, że kotwica smużaka to pół, a nawet ¾ korpusu całego smużaka. Dlaczego? Wszystko za sprawą ryb, które chcemy na ten wobler złowić. Mała kotwica mogłaby nie poradzić sobie ze złapaniem klenia, którego masa zbliżona jest do jednego kilograma, a niekiedy i więcej. A na tego typu gatunki stawiamy, używając smużaka. Dlatego też te sztuczne owady, wyposażone w dużą kotwicę, radzą sobie z nimi znakomicie!

Smużaki – kiełżkul

Kiełżkule to woblery na klenia. Głównymi zaletami są mała masa, drobna akcja i lotność. Flash imitujący odnóża oraz ich najważniejsze cechy sprawiają, że tego rodzaju smużaki są bardzo skuteczne. Karbowany korpus przypomina naturalny pokarm kleni i jazi. Kiełżkule zostały dodatkowo obciążone kulką, dzięki czemu przynęta jest stabilna podczas prowadzenia jej na dużym nurcie. Ten kiełżkul potrafi zarówno zejść na głębokość 50 cm, jak i smużyć delikatnie po powierzchni wody. Wybrać możesz spośród kilku wariantów kolorystycznych lub zaopatrzyć się w cały zestaw. Dostępny jest również kiełżkul w wersji smużącej z pionowo ustawionym sterem.

Smużaki – Szewc

Smużaki Szewc to produkty wielozadaniowe. Możesz stosować je na klenie, jazie oraz okonie, wszędzie tam, gdzie woda nie jest zbyt głęboka. Największą skuteczność osiągają w ciepłych miesiącach, ponieważ wtedy klenie żywią się pokarmem unoszącym się bliżej lustra wody. Prowadzić go można na wiele sposobów, zarówno z prądem, jak i w poprzek nurtu. Również swobodny spływ daje ogrom szans na złowienie pięknej zdobyczy. Unoszenie się bliżej powierzchni daje nam możliwość precyzyjności w operowaniu nim wśród roślinności.

Smużaki – konik polny

Jego najdrobniejsze detale w pełni oddają charakterystyczne cechy żywych owadów. Właśnie dlatego jest tak skuteczny. Wykorzystywany do połowów kleni, jazi i pstrągów, daje niesamowite efekty. Wszystkie elementy są tak dopracowane, że ryby nie mają wątpliwości, czy to prawdziwy pokarm. Jego akcja jest równie wyjątkowa – delikatnie drga na powierzchni wody, kusząc ryby, aby rozpoczęły atak.

Smużaki - Świerszcz

Imitacja świerszcza lub konika polnego to doskonała, dość gruba i poważna przynęta na klenie i jazie. Perfekcyjne wykonanie, osiąganie znacznych odległości, lotność – wszystko to daje niesamowite możliwości. Smużaki imitujące świerszcze służą wiosną i latem do połowów wielkich okazów. Atrakcyjny sposób wabienia to charakterystyczne leniwe kolebanie przerywane niewielkim zanurzeniem pod wodę. Lekkie dotknięcie spławianego z nurtem świerszcza, pozostawia na wodzie małe kręgi. Prawdziwa gratka dla pokaźnych gatunków.

Smużaki – Pestka, Bąbel, Dots

Pestki kusząco zamiatają ogonkiem, wprowadzając do wody odrobinę wyważonego zamieszania. Są niezwykle skuteczne. Bąble są dedykowane gatunkom, przebywającym w znacznej odległości od brzegu. Dzięki nim skutecznie złowisz rzeczne drapieżniki. Dotsy to maleńkie przynęty o migotliwej akcji, które dzięki ich lotności, możesz rzucić nawet na 30m.
Smużaki – pchła, patyczak, pająk
To smużaki z bardzo dużą lotnością. Przynęty te pozwalają dosięgnąć znacznie oddalone okazy. Pchła dodatkowo migocze w wodzie, smużąc lustro wody i wabiąc ryby.

0.37 s